Aktualności

17.09.2012 VIAtoll zwiększy rynek AdBlue w Polsce

VIAtoll, czyli elektroniczny system poboru opłat drogowych obowiązuje
w Polsce od lipca 2011 roku i jest obowiązkowy dla kierowców korzystających z płatnych autostrad, dróg ekspresowych i wybranych odcinków dróg krajowych.


Opłacie podlegają pojazdy samochodowe lub zespoły pojazdów
o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusy niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej. Najniższe stawki obowiązują dla samochodów zgodnych z dyrektywą EURO V, czyli w przypadku ciężarówek, samochodów wyposażonych w SCR, zużywających dodatek AdBlue.


Eksperci spodziewają się w najbliższych latach wzrostu liczebność flot samochodów spełniających wymagania Euro V. Większa liczba samochodów
z SCR przełoży się na wyższe zapotrzebowanie na AdBlue.


Według ekspertów zużycie AdBlue będzie rosło w naszym kraju jeszcze przez co najmniej sześć - siedem najbliższych lat. Dodatkowo nowa norma EURO VI, która wejdzie w 2014 roku nadal będzie wymagać stosowania AdBlue.
Co prawda w mniejszej ilości niż w EURO V, co spowodowane jest zastosowaniem hybrydy systemów EGR (bez AdBlue) i SCR (z AdBlue). 32,5 proc. roztworu mocznika natomiast będzie się sprzedawało w większej ilości, ponieważ przybywać będzie samochodów.


Źródło: wikipedia, petrolnet.pl

« powrót
 
 
 
AdBlue to nazwa handlowa 32,5 proc. wodnego roztworu mocznika. Produkt jest stosowany w branży motoryzacyjnej, jako reduktor w celu rozłożenia w katalizatorze SCR.
INTER TRUCK zajmuje się dystrybucją AdBlue na ternie całego kraju. W ofercie firmy znajdują się również zbiorniki na AdBlue, oleje, smary.