Aktualności

07.10.2010 Najwyższa jakość AdBlue – porady

Z przyjemnością informujemy, że INTER TRUCK rozpoczął akcję informacyjną − Najwyższa jakość AdBlue. Celem akcji jest propagowanie informacji
dotyczących  produkcji, dystrybucji oraz magazynowania AdBlue. Zależy nam również na promocji aspektów ekologicznych związanych z zastosowaniem AdBlue w przemyśle motoryzacyjnym.

news1_1

Nieuczciwe praktyki
Akcja stanowi również odpowiedź, na płynące z rynku sygnały o zaniżonej jakości roztworu mocznika i jego bardzo niskiej cenie. Pojawiły się bowiem na rynku firmy, które produkują i sprzedają substytut AdBlue, posługując się jego marką. Na przykład płyn wyprodukowany z mocznika do nawozów sztucznych jest zdecydowanie tańszy. Jednak jego zanieczyszczenie jest tak duże, że powoduje osadzanie się związków chemicznych w katalizatorze i jego zniszczenie. W tej sytuacji straty pośrednie mogą być jeszcze większe. Unieruchomienia pojazdu często związane jest z niedostarczeniem towaru w terminie, np. dla kluczowego klienta; nie wspominając o kosztach naprawy oraz przestoju auta i kierowcy.

Kto może posługiwać się nazwą AdBlue?

AdBlue to nazwa handlowa 32,5 proc. wysokiej czystości wodnego roztworu mocznika. AdBlue  jest zarejestrowanym znakiem towarowym VDA (Verband der Automobilindustrie) i jest licencjonowany. Oznacza to, że każdy z producentów, który zamierza wykupić licencję musi podać się audytowi jakości, przeprowadzanego przez firmę VDA. Korzystanie z marki AdBlue zobowiązuje do respektowania rygorystycznych norm ISO 22241-1/-2/-3/-4. Są one związane z samym procesem produkcji, jak również rozlewaniem i magazynowaniem.


Warto wiedzieć: każde opakowanie z AdBlue  lub dostarczane luzem (cysternami) powinno posiadać certyfikat ISO 22241-1/-2/-3/-4. Patrz na etykiety oraz inne dokumenty. Zabezpiecz się dodatkowo: poproś o wpisanie ISO na fakturze zakupu.


Jakie informacje powinna zawierać etykieta?

INTER TRUCK na wszystkich swoich opakowaniach z AdBlue zamieszcza informacje związane z normami produkcji, przeznaczeniem, serią, datą produkcji, nazwą dystrybutora, warunkami BHP oraz producentem.

news1_2

Deklaracja jakości INTER TRUCK


INTER TRUCK oświadcza, że dystrybuuje AdBlue wyprodukowane przez zakłady chemiczne, które pomyślnie przeszły audyty licencjodawcy - VDA (Verband der Automobilindustrie). Sposób magazynowania oraz dystrybucji AdBlue jest realizowany zgodnie z rekomendacjami oraz normami VDA. Wszystkie zbiorniki, systemy tankujące, akcesoria (np. pompy, liczniki)  oraz cysterna jest stosowana wyłącznie do dystrybucji AdBlue. Pragniemy zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość produktu oraz obsługi.


Zapraszamy do Współpracy


Łukasz Jagodziński
Dyrektor Zarządzający INTER TRUCK
« powrót
 
 
 
AdBlue to nazwa handlowa 32,5 proc. wodnego roztworu mocznika. Produkt jest stosowany w branży motoryzacyjnej, jako reduktor w celu rozłożenia w katalizatorze SCR.
INTER TRUCK zajmuje się dystrybucją AdBlue na ternie całego kraju. W ofercie firmy znajdują się również zbiorniki na AdBlue, oleje, smary.